Strona główna Aktualności Regaty Baltic Sail Nord Cup 2011 z kokpitu AQUADUO
AktualnościNasz klubLinkiRejsyGaleria zdjęć
Sponsorzy
Aktualności - Regaty
Baltic Sail Nord Cup 2011 z kokpitu AQUADUO
Po powrocie z urlopu który spędziliśmy w gronie klubowym żeglując po greckich Cykladach udaliśmy się w dniach 2-3.07.2011 do Górek Zachodnich koło Gdańska na regaty Baltic Sail Nord Cup. Regaty te rozgrywane były na wodach Zatoki Gdańskiej i była to kolejna, czwarta już edycja Pucharu Polski klasy Omega.
Do Górek poza naszą załoga wybrały się również załogi z zaprzyjaźnionych klubów, z Fregaty tradycyjnie już Radek, Proxima, Delirium oraz Sławek z LOK – u.


Warunki na wodzie podczas trwania tych regat były bardzo różne. W sobotę pierwszego dnia startów wiał słaby wiatr co pozwoliło na rozegranie tylko czterech wyścigów. Od samego początku zdecydowanym faworytem w klasie Omega Standard był Filip Pietrzak z teamu Politechniki Gdańskiej. Od samego początku żeglował bardzo dobrze wykręcając w pierwszym dniu trzy pierwsze miejsca i jedno drugie. Na drugim miejscu uplasowała się Maja Remizowicz wraz ze swoją żeńską załogą. Dziewczyny bardzo szybko wstrzeliły się w klasę Omega a umiejętności jakie Maja prezentuje na wodzie pozwalają jej na nawiązanie twardej i zaciętej walki z męskimi załogami.
Na miejscu trzecim pierwszy dzień regat kończy załoga Piotra Rzepeckiego z teamu Jagiellonian Uniwersity. My ze stratą czterech punktów do nich lądujemy na miejscu czwartym z taka samą ilością punktów co drepczący nam cały czas po piętach Gandalf.
W drugim dniu regat warunki wietrzne mocno się zmieniają, wieje północno wschodni wiatr o sile 4 stopni Beauforta i rozbudowuje się całkiem spora fala która utrudnia mocno żeglugę.
Drugi dzień należał również do Filipa, w piątym i szóstym wyścigu zajmuje pierwsze miejsca i mając świadomość wygranej spływa do brzegu nie biorąc udziału w ostatnim wyścigu.
Maja utrzymuje swoja drugą pozycje a my odrabiamy straty do Jagiellonian Uniwersity i zostawiamy Gandalfa dwa punkty za sobą kończąc całe regaty na miejscu trzecim.
Po regatach uroczyste zakończenie oraz losowanie nagród. Okazuje się że te regaty były mocno zdominowane przez Filipa, z pierwszym losem wyczytane zostaje jego nazwisko i Filip do domu wraca z nowym fokiem, nagrodą od żaglowni Vector Sails. My jak zawsze…, bijemy brawo i już drugi rok czekamy na pierwszy numer z rocznej prenumeraty czasopisma „Jachting” którą wylosowaliśmy na regatach w Górkach…., dwa lata temu…
Przed nami kolejne regaty, w najbliższy weekend 16 – 17.07 jedziemy do Giżycka poprasować tym razem Niegocin.

Trzymajcie za nas kciuki !!!

Dariusz Bałazy
AQUADUO POL 161


Powrót
© 2010 KSW Hutnik Pogoria