REGATY

IV edycja Pucharu Pogorii 2008

W dniu 26.07.2008 na malowniczym akwenie Pogoria III odbyła się kolejna, IV edycja regat z cyklu Pucharu Pogorii w klasie OMEGA.

Organizatorem tej edycji regat był Jacht Klub Pogoria III, a nad prawidłowym przebiegiem regat czuwał Maciej Krajewski-sędzia główny. Oficjalne rozpoczęcie regat odbyło się około godziny 10.30 i po ustaleniu trasy regat czekaliśmy na rozpoczęcie pierwszego wyścigu.

Do regat zgłosiło się osiem trzyosobowych załóg, z czego trzy załogi z akwenu Pogoria I z klubów LOK Zefir, KSW Fregata i KSW Hutnik. Rozegranych zostało pięć wyścigów, z czego trzy na trasie „trójkąt śledź”, a dwa pozostałe na skróconej trasie „trójkąt”. Warunki pogodowe sprzyjały podczas rozgrywania wszystkich pięciu wyścigów. Wiał północno-wschodni wiatr o sile od 3 do 4 B przy pięknej słonecznej pogodzie.

Po pierwszym wyścigu z regat wycofały się dwie załogi z Jacht Klub Pogoria III, co spowodowało, że dalej ścigaliśmy się w sześć łodzi. Rywalizacja na wodzie była bardzo zacięta.

Po pięciu wyścigach najlepszą załogą okazała się załoga na jachcie AQUADUO z KSW „Hutnik” w składzie: Dariusz Bałazy -sternik, Adam Kominek – załoga, Rafał Dyjak – załoga, która w trzech wyścigach zajęła pierwsze miejsce, a w dwóch pozostałych miejsca drugie i czwarte.

Miejsce drugie zajęła załoga na jachcie NUTA z KSW „Fregata” w składzie: Radosław Stachurski – sternik, Marek Stachurski -załoga, Anna Stachurska – załoga.

Trzecie miejsce zajęła załoga z LOK „Zefir” w składzie: Sławomir Skowron – sternik, Jacek Żydek – załoga i Adrian Skowron -załoga, jako najmłodszy uczestnik regat.

Muszę tutaj zaznaczyć, że trzy pierwsze załogi są z klubów mieszczących się nad jeziorem Pogoria I. Po regatach jak zwykle na uczestników i osoby towarzyszące czekał ciepły posiłek i zimne piwo. Po zakończeniu imprezy spakowaliśmy swoje łódki na wózki i ruszyliśmy na nasze stare poczciwe jeziorko.

Pragnę podziękować Radkowi i Markowi Stachurskiemu za kilka fachowych rad, które przyczyniły się do naszego wyniku oraz Zdzisławowi Balcerzykowi za wypożyczenie wózka, bez którego nie moglibyśmy dojechać na regaty.

Z żeglarskim pozdrowieniem,

Dariusz Bazyl Bałazy
Foto: Jurek „Rosół” Rosołowski

Zobacz inne