REGATY

III edycja Pucharu Pogorii 2008

Regaty odbyły się 5.07.2008. Gospodarzem imprezy był klub KSW „HUTNIK” Pogoria.

Ranek przywitał nas małym deszczykiem i nic nie wskazywało na to, że przyjdzie nam się ścigać przy tak wspaniałej żeglarskiej pogodzie. Sędzią głównym regat był Wojtek Jamuła. W oczekiwaniu na rozpoczęcie regat motorówka asekuracyjna rozwoziła po akwenie boje zwrotne. Wiatr wiał z zachodu i można było ustawić całkiem dużą trasę. Około godziny 11.00 sędzia podał pierwszy sygnał startowy (co Wam będę pisał, znacie tę adrenalinkę). Do rozegrania regat przewidzianych było pięć wyścigów, a biegi nr 1, 3, 5 klasyfikowane były do Pucharu Komandora KSW „HUTNIK” Pogoria.

 

Wyniki w klasie OMEGA

Bezkonkurencyjną była załoga KSW FREGATA na jachcie NUTA w składzie: Radosław Stachurski – sternik, Marek Stachurski – załoga, Anna Stachurska – załoga. Z pięciu wyścigów tylko w jednym oddali prowadzenie przypływając na miejscu drugim.

Drugie miejsce zajęła załoga z JK POGORIA III na jachcie DZYNDZOŁ w składzie: Rafał Balcerzyk – sternik, Łukasz Nowak – załoga, Ines Dylewska – załoga.

Miejsce trzecie zajęła załoga KSW „HUTNIK” na jachcie AQUADUO w składzie: Dariusz Bałazy – sternik, Adam Kominek – załoga, Radosław Gerchard – załoga.

Klasyfikacja jachtów w Pucharze Komandora KSW „HUTNIK” nie uległa zmianie.

Wyniki w klasie OPTYMIST

W regatach tych udział wzięli także nasi najmłodsi członkowie klubów na jachtach OPTYMIST. Z uwagi na mocniejsze porywy wiatru trasa regat dla najmłodszych usytuowana była bliżej brzegu. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Skowron z LOK ZEFIR, miejsce drugie zajął Jakub Kominek z KSW „HUTNIK”, miejsce trzecie – Mateusz Kaczmarowski z KSW „HUTNIK”, miejsce czwarte – Dawid Palka z KSW „HUTNIK”.

Regaty przebiegały w przyjemnej żeglarskiej atmosferze, nie zanotowano żadnych protestów ( konflikty załatwiono na wodzie) A wszyscy uczestnicy cało i zadowoleni powrócili do portu. Po wyścigach w naszej klubowej świetlicy na uczestników regat czekał ciepły posiłek przy muzyce szantowej.

Z żeglarskim pozdrowieniem i w oczekiwaniu na nasze wrześniowe spotkanie!

Dariusz „Bazyl” Bałazy
Foto: Jerzy „Rosół” Rosołowski

Zobacz inne