O klubie

Klub Sportów Wodnych „HUTNIK” Pogoria. Istniejemy od 1959 r.

Żeglarze zrzeszeni w Klubie dowodzą jachtami morskimi i śródlądowymi, biorąc udział w rejsach po Zalewie Szczecińskim, Morzu Śródziemnym, Morzu Północnym, Bałtyku i po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Nasze klubowe załogi w klasie Omega Standard kontynuują dawne tradycje regatowe, rywalizując w regatach okręgowych regionu śląskiego i regatach ogólnopolskich.

Na terenie naszego klubu znajduje się przystań żeglarska wraz z zapleczem bosmańskim i rekreacyjnym. Posiadamy własny sprzęt pływający w postaci łodzi żaglowej Wielki Trener, 5 łodzi klasy Omega, 3 łodzie klasy Optymist, 1 łódź regatową klasy Nautica 450 Race i łódź motorową dla celów technicznych i asekuracyjnych w czasie regat i imprez żeglarskich. 

lat
istnienia

członków klubu

łodzi żaglowych

rejsy

Na morzu przez większość czasu nie dzieje się nic. A potem w jednej chwili dzieje się wszystko

Morze Śródziemne, Północne, Bałtyk. Sprawdź, gdzie pływaliśmy

Przejdź do rejsów

KLUB

W 2016 r. wyróżniony przez Śląski Związek Żeglarski odznaką „Zasłużony dla żeglarstwa śląskiego”

AKTUALNOŚCI

22/05/2024

Puchar Pogorii 2024 – terminarz regat

Zapraszamy wszystkich pasjonatów ścigania się pod żaglami na tegoroczny cykl regat o Puchar Pogorii. Startujemy w klasach: Omega Standard, Omega turystyczna i Optimist.

AKTUALNOŚCI

15/04/2024

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

Zgodnie z § 19 ust. 1 Statutu i uchwałą podjętą na zebraniu w dniu 18.03.2024 r. Zarząd KSW HUTNIK Pogoria zwołuje na dzień 28 kwietnia 2024 r. (niedziela) Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, w pierwszym terminie o godzinie 10.30, w drugim terminie o godzinie 11.00. Zebranie odbędzie się w świetlicy na terenie przystani klubowej.

AKTUALNOŚCI

18/03/2024

Gala Żeglarstwa Województwa Śląskiego

16 marca br. w Częstochowie odbyła się Gala Żeglarstwa Województwa Śląskiego. KSW HUTNIK POGORIA reprezentował Ireneusz Kurowski, klub KSW FREGATA – Radosław Stachurski