Strona główna Aktualności Regaty DRUGA EDYCJA PUCHARU ŚLĄSKA 2016 - ZALEW PRZECZYCE
AktualnościNasz klubLinkiRejsyGaleria zdjęć
Sponsorzy
Aktualności - Regaty
DRUGA EDYCJA PUCHARU ŚLĄSKA 2016 - ZALEW PRZECZYCE


W miniony weekend 07-08.05.2016 na wodach Zalewu Przeczyce rozegrane zostały regaty o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca zaliczane do Pucharu Śląska w klasie Omega Standard.
Była to już druga, po regatach w Rybniku, edycja Pucharu Śląska 2016.
Na starcie stanęło jedenaście załóg z naszego regionu. O godzinie 11.00, pod masztem sygnałowym Klubu Żeglarskiego Zagłębie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie regat oraz podniesienie bandery.
Obok licznie zgromadzonych gości i kibiców w oficjalnym rozpoczęciu regat udział wziął Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz władze Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w osobach Mariana Krupy i Jana Dudy.
Sędzią głównym regat był Marian Krupa a zgodnie z instrukcją żeglugi start do pierwszego wyścigu przewidziany był na godzinę 12.00
Sobotni dzień przywitał zawodników słoneczną pogodą a rosnący z godziny na godzinę wiatr dawał nadzieje na dobre ściganie. Po zejściu na wodę okazało się, że wiatr jest mocno niestabilny i momentami dość porywisty.
W pierwszym dniu rozegrano pięć wyścigów. Warunki, jakie panowały na akwenie, patrząc na wyniki z tego dnia, najbardziej odpowiadały Jarkowi Cieślakowi z KlubuWodnego ENIF Częstochowa. Po bardzo dobrych startach trzy z pięciu wyścigów ukończył na miejscu pierwszym i tym samym został liderem regat.
Na miejscu drugim z dwoma jedynkami uplasowała się załoga Dariusza Bałazy na jachcie ENEXIO z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I a miejsce trzecie zajęła załoga ze sternikiem Przemysławem Wiśniewskim również z Częstochowy.
Po skończonych wyścigach na zawodników czekał ciepły posiłek a wieczorem zespół DRAKE umilał czas swoją szantową muzyką.
W drugim dniu zgodnie z instrukcja żeglugi miały być rozegrane tylko dwa wyścigi.
Wiatr nie był już tak porywisty jak w pierwszym dniu. Był zdecydowanie słabszy, ale czasami zdarzały się mocniejsze podmuchy.
W tym dniu tempo na wodzie dyktował Dariusz Bałazy na jachcie ENEXIO z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I, który zdecydowanie wygrywa dwa wyścigi i tym samym wygrywa całe regaty.
Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej regat zajmuje Jarosław Cieślak z Klubu Wodnego ENIF Częstochowa a miejsce trzecie Ireneusz Kurowski również z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I, który w drugim dniu regat kończył wyścigi na miejscach drugim i trzecim. Dąbrowscy żeglarze po raz kolejny pokazali swoją klasę.
Po wyścigach nastąpiło oficjale zakończenie regat a zwycięskie załogi otrzymały okazałe puchary, dyplomy i nagrody.

Zapraszamy na kolejne regaty Pucharu Śląska, które zostaną rozegrane na Jeziorze Goczałkowickim w dniach 14-15.05.2016 Bazą regat będzie Ośrodek Szkoleniowy Jachtklubu PTTK Pszczyna w Wiśle Wielkiej.
Powrót
© 2010 KSW Hutnik Pogoria