Strona główna Rejsy
AktualnościNasz klubLinkiRejsyGaleria zdjęć
Sponsorzy
Rejsy
Miejsce na relację z rejsu - autor Bazyl młodszy
Czytaj więcej
Rejs Chorwacja 2010
Sierpień 2010 rok. Nasz rejs rozpoczęliśmy ze Splitu w Chorwacji. Tym razem wybraliśmy się dwoma jachtami oczywiście pod barwami KSW HUTNIK. My zamustrowaliśmy na Bavarii 37 Crusier, czyli

załoga w składzie: kapitan Adam Kozak, Dorota Kozak, Kasia Palka, Darek Bałazy oraz rodzinka Janickich: Michał, Beata i Jacek.
Czytaj więcej
RELACJA Z REJSU W CHORWACJI 14 DO 27 SIERPNIA 2010R.
Decyzja o zorganizowaniu rejsu została podjęta praktycznie po zakończeniu poprzedniego rejsu w Grecji. Rejon odbycia kolejnego rejsu po wodach Chorwacji nie był przypadkowy, bowiem ciekawość poznania tego akwenu nurtowała mnie już od dawna. W tym celu uzyskałem w poprzednich latach wymagane prawem chorwackim uprawnienia do obsługi radia VHF DSC i VHF-ONLY oraz gromadziłem stosowne przewodniki dla żeglarzy jak również mapy morskie. Jak dotychczas skorzystałem z oferty czarteru jachtu za pośrednictwem firmy CHARTER PL Piotr Kowalski z Bielska Białej tym razem u armatora PULENA YACHT CHARTER ze Spilitu.
Czytaj więcej
RELACJA Z REJSU PO ZATOCE SAROŃSKIEJ I ARGOLICKIEJ

RELACJA Z REJSU PO ZATOCE SAROŃSKIEJ I ARGOLICKIEJ19 WRZESIEŃ DO 3 PAŹDZIERNIK 2009 r.

Rejs został zaplanowany z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem bo już w miesiącu styczniu 2009r. Podyktowane to było względami rezerwacji odpowiedniego jachtu i zgrania terminu przelotu samolotem do Grecji i na powrót do kraju. Z wcześniejszą rezerwacją wiązały się również zniżki za czarter, chociaż należało zapłacić w dniu rezerwacji 50% wartości czarteru jachtu. Termin 19 wrzesień odbioru jachtu od godziny 17.00 czasu miejscowego znakomicie pasował do przelotu liniami PLL LOT z Warszawy do Aten. Po wylądowaniu samolotu w Atenach (1,5 godziny opóźnienia), autobusem linii X96 bez problemu udało się dotrzeć do mariny ALIMOU KALAMAKI i od godziny 17.30 spokojnie przejąć jacht od armatora. Armatorem jachtu jest firma KIRIACOULIS MEDITERRANEAN, z którą wszedłem w kontakt za pośrednictwem firmy czarterowej Jan Kowalski z Bielska Białej, tej samej co w ubiegłym roku.

Czytaj więcej
Film Bałtyk maj 2009

Rejs Bałtyk maj 2009    Spoko

Czytaj więcej
Rejs Bałtyk 2009

Jesienią, wspominając  letnie przygody pod żaglami na Mazurach i planując kolejne wakacje wpadliśmy na genialny pomysł: zaplanowaliśmy wypad na Bałtyk. Była nas trójka zapaleńców: Adam, Dorota i ja. Kiedy wieść o naszych planach rozeszła się w Klubie dołączyli do nas: Krzysiu Brzezinka z Małgosią, Krzysiu Duszuk z Renią, Adaś Kominek i Marta Szymańska.  W międzyczasie okazało się, że będziemy mieli przyrost naturalny w Klubie i dwie dziewczyny wypadły z załogi. Aby załoga była fajna i sprawdzona Adaś Kozak rozesłał wici po swoich kumplach z poprzednich rejsów. Dołączyli do nas Krzyś i Kasia z Krakowa oraz Arek z Dortmundu. Mieliśmy przed sobą długa drogę pociągiem do Szczecina, którą postanowiliśmy sobie urozmaicić.

Czytaj więcej


Strony: 1 2
© 2010 KSW Hutnik Pogoria