Strona główna Aktualności
AktualnościNasz klubLinkiRejsyGaleria zdjęć
Sponsorzy
Aktualności
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
Dotarła do nas smutna informacja, odszedł na wieczną wachtę Kapitan jachtowy JERZY WILK wieloletni członek naszego klubu a od paru lat również honorowy członek.

Cześć jego pamięci .
Regaty o Błękitną Wstęgę Pogorii 2015

Z A P RO S Z E N I E

KLUB SPORTÓW WODNYCH „HUTNIK” Pogoria zaprasza do udziału w regatach żeglarskich
o „BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ POGORII 1 Regaty odbędą się w dniu 26 września 2015r. /sobota/
Szczegóły w załaczniku.

Zalewo 20-21.06.2015 Puchar Polski


Kolejna, czwarta już edycja Pucharu Polski za nami. Tym razem dwie nasze klubowe załogi, GANDALF i ENERGOTECH ścigały się na jeziorze Ewingi o Puchar Burmistrza Zalewa. Wody jeziora sa bardzo zanieczyszczone, pobliska garbarnia skór i duża chlewnia latami zrzucały do jeziora nieoczyszczone ścieki co spowodowało zanieczyszczenie zbiornika. Na jego dnie zalega warstwa toksycznego mułu powstałego głównie z pozostałości po chemicznym garbowaniu skór. Praktyk tych zaprzestano ale ten akwen będzie potrzebował wielu,wielu lat na odbudowę swojego ekosystemu.

Czytaj więcej
Regaty o Puchar Różowej Konwalii
W miniony weekend dwie nasze klubowe załogi rywalizowały o punkty w kolejnej edycji Pucharu Polski 2015 w Wieleniu Zaobrzańskim. Były to regaty o Puchar Różowej Konwalii. Nazwa tych regat wzięła się od nazwy konwalii rosnącej na wyspie z tego akwenu. Jest to jedyne na świecie miejsce gdzie rośnie konwalia z różową łodygą i jest to bardzo ścisły rezerwat przyrody.
W regatach tych startowało 19 załóg w klasie OMEGA Standard i tylko 5 załóg w klasie OMEGA Sport w której mieliśmy również swojego reprezentanta, Oskar Kurowski, startującego na załodze w teamie Miasta Chorzowa.
W pierwszym dniu regat przy zanikającym wietrze rozegrano tylko jeden wyścig w którym zajęliśmy miejsce 6, Ireneusz Kurowski przypłynął na miejscu 4. W niedzielę od godziny 10 do godziny 13.30 rozegrano cztery wyścigi w których zdecydowanym faworytem był Arkadiusz Sendlewski z Olsztyna wygrywając trzy z czterech wyścigów. Załoga ENERGOTECH, Dariusz Bałazy, Krzysztof Brzezinka, Dawid Palka plasowała się na miejscach 2,8,2,1 co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej regat. Trzecie miejsce zajmuje Roman Knasiecki z Bydgoszczy. Team GANDALF Ireneusza Kurowskiego startującego z załogą Filip Handerek i Kamil Żuławiński ostatecznie zajmuje miejsce siódme.

To dobry sezon naszych klubowych załóg, team ENERGOTECH po raz trzeci w tym sezonie zajmuje miejsca na podium regat Pucharu Polski 2015 w klasie OMEGA Standard.

Dariusz Bałazy.
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
W dniu 24.05.2015 odszedł na wieczną wachtę wieloletni członek naszego Klubu ,
żeglarz, sternik motorowodny Włodzimierz Garszczyński.


Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w dniu 28 maja o godz.8:40 w Siemianowicach Sląskich
w Bytkowie w kościele Ducha Świętego ul.Węglowa 7

Cześć Jego pamięci .
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
W dniu 19.04.2015 odszedł na wieczną wachtę nasz klubowy kolega, żeglarz, PAWEŁ SZYMASZEK.
W ostatnich latach był jednym z inicjatorów postania Uczniowskiego Klubu Sportowego na Pogorii III,
propagator żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży.Cześć Jego pamięci .


Strony: 1 2 3 4 5 6 ... 23
© 2010 KSW Hutnik Pogoria