Strona główna Aktualności Regaty
AktualnościNasz klubLinkiRejsyGaleria zdjęć
Sponsorzy
Aktualności - Regaty
Puchar Polski 2010 klasy Omega wystartował !!!
W miniony weekend 24-25.04. w Olsztynie na jeziorze Ukiel ( zwane również jeziorem Krzywym) rozegrano pierwsze w tym sezonie regaty zaliczane do Pucharu Polski w klasie Omega Sport i Omega Standard.
Dzięki naszemu sponsorowi, firmie AQUADUO, Urzędowi Miejskiemu w Dąbrowie Górniczej oraz Zarządowi naszego Klubu mogliśmy znowu pościgać się w gronie najlepszych polskich omegowców.
Czytaj więcej
Witam wszystkich żeglarzy !!!
Kolejny regatowy weekend już za nami. W minioną sobotę i niedzielę 16 i 17.05 w Chełmie Śląskim, na zbiorniku Dziećkowice,  rozegrano pierwsze w tym sezonie regaty zaliczane do Pucharu Śląska i  drugie po regatach w Mrągowie, regaty zaliczane do Pucharu Polski.
Czytaj więcej
50 LAT KSW HUTNIK Pogoria
Ponownie witam żeglarzy i wszystkich sympatyków żeglarstwa.
W sobotę 13.06.2009r na terenie przystani Klubu Sportów Wodnych „Hutnik” obchodziliśmy okrągłą  rocznicę, 50 lat istnienia naszego klubu.
Było to dla nas żeglarzy  bardzo ważne wydarzenie. Na uroczystość obchodów zaproszeni zostali nasi członkowie honorowi. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Ryszard Książyński, j.k.ż.w. który był stałym kapitanem naszego klubowego jachtu morskiego klasy Antares - s/y Leonid Teliga. Pod jego komendą rozpoczynaliśmy pierwsze rejsy morskie w 1970 roku po Bałtyku na s/y WIELKOPOLSKA i w 1971 na s/y ŚMIAŁY do Londynu i Calais. Potem były kolejne już na naszym jachcie s/y Leonid Teliga, gdzie pod jego czujnym okiem  zaczynałem swoją przygodę z morzem jako piętnastoletni chłopak na moim pierwszym bałtyckim rejsie. Kapitan Ryszard Książyński w 1976 roku poprowadził klubowy rejs transatlantycki oraz szlakiem wielkich jezior amerykańskich z okazji 200-lecia Stanów Zjednoczonych Ameryki na jachcie s/y Leonid Teliga.
Czytaj więcej


Strony: 1 2 3
© 2010 KSW Hutnik Pogoria